Exkurze do KRNAPU

Dne 11. června 2026 se třídy 1.B, 4.A a 4.B vydali na exkurzi do Malé Úpy. Na Pomezních Boudách si ve sklářské dílně vyrobili náramek z rokajlu, navštívili státní hranici s Polskem a poté se po pohádkové stezce vydali ke kostelíku v Horní Malé Úpě, do kterého měli možnost nahlédnout. Cestou si prohlédli pozůstatky havarovaného letadla z druhé světové války, podívali se, kde byla původní stará škola, ohřáli se v Sokolí boudě a užili si krásné výhledy na krkonošskou přírodu.

Dojmy dětí:
Kuba M.
„Nejvíc se mi líbila procházka, protože jsme si mohli chodit volně. Jsem rád, že jsem mohl koupit mamince náhrdelník a vyrobit jí náramek. Přestože pršelo, to mi ale nevadilo.“
Damián
„V informačních centru se mi líbil Krakonoš a zaujalo mě vyrábění skleněných korálků při 800 stupních Celsia.“
Viktor
„Poprvé jsem byl na horách a poprvé takhle vysoko a líbilo se mi to.“
Honza
„Když jsme přijeli, už jsem věděl, že to bude dobré. Nejdřív jsme šli do sklářské dílny a tam jsme dělali náramek ze skleněných korálků. Mamce se moc líbil. Bylo to dobrý.“
Samuel
„Líbily se mi vyřezávané postavičky žáků a pana učitele ve staré škole naproti kostelu.“
Káťa
„Mohli jsme fotit. Moc jsme si to užili, bylo to moc hezké.“
Tomáš
„Nejvíc se mi líbilo, jak jsme chodili v přírodě v té výšce, měl jsem tam pěkný výhled. Mně se tam líbilo všechno.“
Daniel
„Byl jsem poprvé na hranici s Polskem v 1050 m n. m.“
Terka
„Mamce jsem koupila srdíčko ze skla a také jsem si stoupla jednou nohou do Polska a druhou do Česka.“
Hugo
„Nejvíc se mi líbily trosky letadla.“
Kuba H.
„Hned po příjezdu do Krkonoš jsem cítil chlad a čistý vzduch. Ve sklářské dílně jsem vyrobil moc krásný náramek z korálků. Na hranici s Polskem se mi líbilo stejně jako trosky letadla Junker 52. Hory jsou nádherné.“
Nicolas
„Nejvíc se mi líbila sklářská dílna a trosky německého letadla.“
Matěj
„V KRNAPU se mi nejvíce líbilo tvoření náramků, docela se mi povedl.“
Martin
„Mně se nejvíc líbil kopec a cesta tam a zpátky. Taky hranolky a trosky letadla z druhé světové války.“
Barča
„Nejvíc se mi líbily náramky a korálky a to, jak je paní vyrábí. Potom jsem si užila hranolky a maličkou túru. K autobusu jsme zpívaly a když jsme došli k autobusu, tak začalo pršet.“
Milan
„Nejvíc se mi líbilo chození po hřebenech a vyrábění náramku.“

Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.