Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Aktuality

Úspěch malých spisovatelů

Naši žáci pod vedením Mgr. Jany Hronešové dosáhli velmi pěkného výsledku. 

Krajské kolo literární soutěže "Evropa ve škole" pořadatel MŠMT a NIDV - téma Zvířecí parlament - 2. místo kolektivu žáků 4.B (A. Erbenová, M. Bukovská, M. Tesařová, J. Šváb, L. Havlík) - název oceněné práce "V ZOO není nikdy klid"
Celostátní literárně - výtvarná soutěž "Svět očima dětí" pořadatel Ministerstvo vnitra ČR - téma Sportem na OLYMP - 1. místo žákyň 4.B (M. Bukovská a A. Erbenová) - název vítězné práce "Troška sportu či kus dortu". (Více o úspěchu děvčat zde.)
Práce dětí si můžete přečíst v sekci:  Práce žáků

Nabídka aktivit pro žáky a jejich rodiče, učitele a veřejnost

Nový zdroj informací podpory nadání v Královéhradeckém a Pardubickém kraji na níže uvedené facebookové adrese:

Facebook podpory nadání

První Objevitelská sobota proběhla 13. dubna pod vedením Centra pro .... (více zde)


Objevitelské soboty v Hradci Králové

Ukázkové objevitelské soboty proběhnou 13. dubna a 1. června v budově Biskupského ... (více zde)

 

Příměstské a pobytové campy od Mensy

Mensa do Nového roku připravila pro děti a studenty řadu příměstských a pobytových campů. Zde je jejich stručný přehled:

Pobytové campy (Hájenka Chaloupky, Mikulovice, jižní Morava)
Příměstské campy (Ostrava). Více zde.


Zařazení školy na seznam CTM

Naše škola byla zařazena na seznam Centra pro telentovanou mládež (CTM). Zde je odkaz na dokument centra, který popisuje, jak vidí CTM studenti a rodiče? Jak jsou spokojeni s online vzděláváním nebo jaká je motivace přihlášení do CTM online kurzů?


Expedice Bohdanečské rybníky

V období podzimních prázdnin se koná expedice Uskupení Tesly formou příměstského tábora. Více informací naleznete na tomto odkazu.


Předprázdninový pozdrav příznivcům nadání

Centrum pro talentovanou mládež již zná termíny podzimních objevitelských sobot, které probíhají na Novém Porgu v Krči. Pokud se tedy Vaše děti účastní nebo o jejich účasti přemýšlíte, můžete si již termíny rezervovat. (více zde)
 

 

Úspěchy žáků v letošním školním roce s přesahem regionu

NIDV je garantem literárních soutěží Evropa ve škole a Verše od srdíčka. V obou těchto soutěžích naše 5. A získala čestné uznání, tím navázala i na loňský úspěch. Žáci jsou vedeni Mgr. J. Hronešovou.
Do třetice opět tato třída získala i ocenění v soutěži Bambini litera a povídka žáků bude uveřejněna v jedné... (více zde
Čestné uznání A. Kubíkové

Práce žáků v soutěži "Evropa ve škole", která získala čestné uznání - téma: Přemýšlej, na čem staví Evropa

Úspěšná práce žáků v soutěži Bambini litera za řazená do Pohádkové knížky - téma: Pohádka o přátelství

 

Další rozvoj péče o talentované a aktivní žáky v končícím školním roce

Kromě mimořádné péče o nadané žáky v naší škole nám byla nabídnuta spolupráce s Centrem pro talentovanou mládež. Začali jsme návštěvou akce Objevitelské soboty v Praze, což je semestrální program pro nadané a... (více zde)

Cirkus svět je veselá výstava

Rozhovor s malířem Stanislavem Škodou po vernisáži jeho výstavy Cirkus svět, která právě probíhá v prostorách královédvorské ZUŠ, vedla žákyně 8. ročníku ZŠ Strž Anna Kubíková. Malíř ochotně odpověděl na její dotazy.
Rozhovor A. Kubíkové z 8. B se Stanislavem Škodou

Pro zvídavé žáky

Začalo přihlašování do jarního běhu Objevitelských sobot, které nabízí Centrum pro talentovanou mládež, více zde. Součástí je ... (více zde)
 

Literáti z 5.A

Rok 2018 byl vyhlášen Evropským rokem kulturního dědictví. Proto se letošní ročník výtvarné a literární soutěže Evropa ve škole tematicky ... (více zde)

 

Cirk La Putyka „Batacchio“

V neděli 11. 3. 2018 v pozdních odpoledních hodinách se naše devítičlenná skupina v čele s paní Kukalovou a paní Šulcovou vydala do ... (více zde)
 

Pro zvídavé žáky

Začalo přihlašování do jarního běhu Objevitelských sobot, které nabízí Centrum pro talentovanou mládež, více zde. Součástí je i speciální nabídka... (více zde) 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko