Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Nabídka aktivit pro žáky a jejich rodiče, učitele a veřejnost

Nový zdroj informací podpory nadání v Královéhradeckém a Pardubickém kraji na níže uvedené facebookové adrese:

Facebook podpory nadání

První Objevitelská sobota proběhla 13. dubna pod vedením Centra pro talentovanou mládež a se skromnou pomocí NIDV na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové. Přivítali jsme 110 nadšených dětí a věříme, že se znovu uvidíme na další pilotní sobotě 1. června. Rezervujte si prosím toto datum, program dokončujeme, jakmile bude na webu k dispozici, budeme Vás neprodleně informovat. Registrace bude opět probíhat přes web. Děkujeme rodičům, učitelům a všem ostatním, kteří šíří informace o této akci dále.

Blíží se termín otevření registrací do on-line kurzů, které též nabízí Centrum pro talentovanou mládež. Registrace budou spuštěny 13. května, více se dozvíte zde: Online kurzy Centra pro talentovanou mládež

Pro pedagogy mateřských škol a spřízněné kolegy a zájemce jsme připravily na hradeckém NIDV seminář Systematický úvod do problematiky nadání pro MŠ. Proběhne 22. května od 9 do 15:30. Více informací a možnost přihlášení naleznete zde: Systematický úvod do problematiky nadání pro MŠ
 

NIDV dále připravilo webinář k podpoře nadání pro management a pedagogy zejména základních škol, ale mohou z něj čerpat i kolegové ze středních škol a předškolního vzdělávání. Jedná se o sérii krátkých videí, jak nastavit na škole systematickou podporu nadání, v prostředí kurzu najdete též odkazy na další relevantní stránky, metodiky a další materiály. Zde je anotace a možnost přihlásit se

Rodiče prosíme, aby si rezervovali termín v sobotu 22. 6., rádi bychom uspořádali další neformální setkání k otázkám nadání a vzdělávání, tak jak jsme se s některými z vás viděli na příjemném posezení v Jaroměři loni v srpnu. O podrobnostech Vás budeme informovat.

Z hradeckých akcí připomínáme blížící se tradiční Hrajme si i hlavou, které proběhne 20. a 21. června opět v kampusu Univerzity Hradec Králové. Pořádá Přírodovědecká fakulta UHK a Hvězdárna a planetárium HK. Více informací naleznete zde, leták k vytištění v příloze: Hrajme si hlavou

Kdo máte blíže do Dvora Králové nad Labem, přijďte v sobotu 18. května na Stržohrátky, které pořádá ZŠ Strž od 9 hodin. Připravená bude jazyková, přírodovědná, sportovní a výtvarná dílna. Více informací zde: Sobotní stržohrátky

Konferenci Ani jeden matematický talent nazmar pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve dnech 24. – 25. 5. na PřF UHK v Hradci Králové. Konference je určena pedagogům, vědcům, odborné i laické veřejnosti. Více informací tuto: Ani jeden matematický talent nazmar

Máte-li jakékoliv dotazy, zeptejte se třídních učitelů svých dětí nebo vedení školy.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko