Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Nápady do výuky a pro rodiče

Talnet.cz

Noví Talneťáci se mohou registrovat do druhých bloků T-kurzů, které to umožňují.
Anotace aktuálně otevřených kurzů můžete najít zde.
Na webových stránkách Talnet.cz najdete vše, co je dobré vědět o práci s nadanými žáky. Jsou zde popsány aktuality, aktivity a různé příležitosti pro Vaše děti. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na výchovného poradce školy.

Literární a výtvarná soutěž Evropa ve škole

Mezinárodní soutěžní výtvarný a literární projekt Evropa ve škole představuje úspěšnou formu vzdělávání a výchovy k evropskému myšlení.
Je určen dětem a mladým lidem od 5 do 21 let ze všech typů škol (včetně mateřských a uměleckých) a školských zařízení.
Projekt je organizován nepřetržitě od roku 1953 ve 33 zemích, nejdříve pod názvem Den evropských škol, poté Evropa ve škole.
Vlastní výtvarná a literární soutěž (více viz Propozice) se tradičně odvíjí postupovým způsobem od školních kol přes krajská kola a vrcholí kolem ústředním.

talentovani.cz

Portál je centrálním bodem Systému podpory nadání, jehož cílem je maximální rozvoj a plné využití potenciálu každého dítěte, žáka, studenta. Systém zahrnuje oblasti formálního, zájmového i neformálního vzdělávání.

Fort IQ

FORT IQ a manželé Fořtíkovi - důmyslné propojení v názvu nového webu, který Vás po registraci bude prostřednictvím měsíčního zasílání nestandardních úloh rozvíjet všestranně v logice. Chcete se stát také odběrateli nebo se pouze inspirovat? Podívejte se na http://www.fortiq.cz/.
A co o svém projektu píší sami autoři? "Chceme vám dát dostatek podnětných materiálů ať již v tištěné či elektronické podobě. Chceme vás "živit" vzděláváním, nabízet vám školení a kurzy, ve kterých zvýšíte své znalosti o rozvíjení intelektu. Chceme vám přinést naše zkušenosti a rozšířit vaše možnosti. Chceme, aby využívání našich materiálů bylo pro vás jednoduché, účelné a aby vás naše materiály naučily pracovat napříč vzdělávacími předměty na systematickém posilování intelektu vašich svěřenců."

Panic Lab hra

Postřehová hra s možností změny obtížnosti. Úkolem je chytit měňavku, která utekla z laboratoře. Není to tak jednoduché, jak se může zdát na první pohled. K útěku používá ventilací a v mutačních komorách mění svou barvu, vzhled i tvar. Vyzkoušejte tuto zapeklitou hru třeba jako dárek k pololetnímu vysvědčení! Stojí kolem 250 Kč.

Klamárium Vida Brno

Zajímá vás, jak snadné je ošálit lidské smysly? Chcete vědět, proč tomu tak je? Nebo si jen přejete užít svět, kde se neuvěřitelné stává skutečností? Dospělí se mění na trpaslíky, kulička se kutálí do kopce a mizí věci, které jste ještě před chvíli na vlastní oči viděli. Navštivte výstavu Klamárium a seznamte se s více než třiceti optickými klamy. Projděte se po laně nad mrakodrapy, pokuste se udržet rovnováhu v pokoji s nakloněnou podlahou, vyzkoušejte si zrcadlovou kresbu nebo pohled do pohybující se spirály. Nechte se oklamat, abyste pochopili, jak prostřednictvím zraku poznáváme svět kolem sebe! Expozice je připravena do 9. 5. 2017.
Více informací naleznete na www.klamarium.cz nebo www.facebook.com/Klamarium

Dinosauři na řetězu v Brně

Technické muzeum v Brně ve spolupráci s firmou West Media a Fakultou strojního inženýrství VUT připravili unikátní výstavu robotických modelů dinosaurů zasazených do iluzorního prostředí druhohorní přírody. Od 15. listopadu 2016 představíme více než šedesát statických a robotických modelů v životní velikosti, které díky nejmodernějšímu výzkumu v oboru mechatroniky a paleontologie umožňují návštěvníkům téměř autentický zážitek podobný efektům filmové série Jurský park, umocněný světelnými, zvukovými, ale i pachovými efekty. Návštěvníci si mohou v některých případech doslova osahat dokonalou imitaci kůže, kterou používá triková tvorba v americkém filmovém průmyslu, objevit v písku na paleohřišti kostru druhohorního tvora nebo navštívit 3D kino s původním filmem, který je společně s jejich fantazií přenese o stovky milionů let zpět. Výstava je prezentována na 1300 m2 výstavní plochy ve třech podlažích a byl kvůli ní dočasně přeinstalován největší a nejvyšší prostor muzejních expozic. Její nedílnou součástí je i část edukační, která vysvětluje pojem a principy mechatroniky, předvádí výsledky výzkumů českých paleontologů a autentické lokální nálezy zkamenělin, podobně jako repliky významných světových nálezů na pozadí příběhu o vzniku Země s důrazem na období druhohor. Výstava bude veřejnosti přístupná do 19. března 2017. Po celou dobu trvání výstavy (15. 11. 2016 – 15. 3. 2017) bude vstupné do muzea činit: základní vstupné: 130 Kč (dospělí), zlevněné vstupné: 70 Kč (děti od 6 let, senioři, studenti), rodinné vstupné: 320 Kč (2 dospělí + 1 až 3 děti; platí pro děti 6–15 let, každé další dítě zaplatí zlevněné vstupné). Děti mladší 6 let mají vstup zdarma. Vstupné zahrnuje jak prohlídku výstavy Dinosauři na řetězu, tak všech expozic v budově muzea.
http://www.technicalmuseum.cz/vystavy/dinosauri-na-retezu-mechatronika-iluze

Neučebnice fyziky

Krásným dárkem pro pedagogy, děti i rodiče je bezesporu knižní novinka s názvem Neučebnice fyziky aneb Čůrají ryby? Kniha, která v 50 otázkách a odpovědích mění pohled na fyziku a ukazuje, že i bez vzorečků se toho můžete hodně dozvědět. A bude Vás to přitom bavit. Je to kniha, které opravdu porozumíte. http://petrstohwasser.jabezec.cz/fyzika/objednani/

Krycí jména - hry

Představujeme Vám deskovou hru roku 2016 - KRYCÍ JMÉNA. Dva týmy spolu soupeří o prvenství v úspěšném kontaktování všech svých agentů. Hlavní špióni předkládají jednoslovné indicie pro skupinu slov zobrazených na stole. Spoluhráči se pokoušejí uhodnout slova své barvy a vyhnout se slovům patřícím soupeři. Opravdový profesionál nikdy nekontaktuje nájemného vraha. Hra představuje skvělou zábavu pro všechny, kdo si rádi hrají se slovy.
http://krycijmena.cz/

Matematika je aj toto

Pololetí se blíží a s ním i přijímací zkoušky na vyšší typ škol. Pokud nechcete nic ponechat náhodě a připravujete se na zkoušky systematicky, pak kniha Matematika je aj toto (Jozef Smida) může být tou pravou alternativou k zajímavému procvičování. Žáci, kteří chtějí, se zde dozví mnohem víc, než jim může tradiční školní matematika nabídnout. (na trhu je i varianta pro nižší ročníky ZŠ)
http://www.martinus.cz/?uItem=241476
Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko