Velký úspěch malých spisovatelek

Autor: Mgr. Jana Hronešová
Ministerstvo vnitra ČR pořádalo již 16. ročník  celostátní výtvarné a literární soutěže  "Svět očima dětí". Cílem tohoto projektu je prevence sociálně patologických jevů a zvyšování informovanosti z této oblasti prostřednictvím tvůrčí práce dětí. Bylo vypsáno několik soutěžních okruhů.
Mezi nimi i aktuální téma SPORTEM NA OLYMP, které se zabývá vztahem dnešních dětí ke sportu. Z naší školy o svém sportování psaly kolektivní práci žákyně 4.B - Marie Bukovská a Aneta Erbenová. Obě prožívají tuto aktivitu po svém a možná proto vzniklo zajímavé a velmi pěkné dílo. Dívky pozvali organizátoři do Prahy na slavnostní vyhlášení. Konalo se v Muzeu Policie ČR a mělo bohatý doprovodný program. V přilehlé zahradě byly stany policejních, zdravotnických i hasičských složek, kde si mohli návštěvníci zkusit první pomoc, poskládat kostru člověka, obléknout se do obleku záchranářů, nechat si sejmout otisky prstů nebo si projet dopravní hřiště. Asi nejhezčí chvíle pak prožívaly  mladé spisovatelky na podiu, kdy se dozvěděly, že získaly ve své kategorii 1. místo a plno hodnotných cen. Aby vyhlašování vítězů nebylo pro děti zdlouhavé, vystoupily i známé osobnosti. Herec Roman Štabrňák kouzlil (a velice povedeně) a Berenika Kohoutová zazpívala pár písniček. Myslím, že to bylo pro všechny hosty příjemné zpestření.
Moc holkám tento úspěch přejeme a doufáme, že za rok si zase vezmou tužku, papír, pohodlně si sednou a začnou přemýšlet nad tím, co napsat tentokrát.

Práce holek si můžete přečíst v sekci:  https://www.zsstrz.cz/Nadany_zak/prace_zaku/