Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Sestry Erbenovy úspěšné v Logické olympiádě

Autor: Mgr. Zdeněk Balek

Stejně jako minulý rok i letos se konala soutěž s názvem Logická olympiáda. A i letos se jí zúčastnila – loni úspěšná - Sára Erbenová (report z loňského úspěchu Sáry a jejího bratra Nika naleznete zde) ze třídy 6. A. Oproti loňské účasti však letos patřila mezi nejmladší účastníky, které soutěžili v její kategorii B pro žáky 5. – 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií.
Loni úspěšného Nikolase nahradila v sourozenecké dvojici nejmladší Aneta Erbenová. I ona se úspěšně zapojila do soutěže, když v nominačním kole splnila nároky na soutěžící v kategorii A1 (pro děti z 1. tříd ZŠ) na výbornou a obsadila v kraji 1. místo. Celý její úspěch podtrhuje výsledek celorepublikového srovnání, kde spolu s dalšími dvěma vrstevníky tuto kategorii vyhrála. Bohužel v kategorii A1 se nebyla další kola a Aneta se tak více nemohla porovnat se svými soupeři. I tak je vidět, že v této rodině se asi děti s logickým myšlením už rodí.
Stejně jako Aneta velmi úspěšně zápolila v soutěže i její sestra Sára, která prošla ve své kategorii do další fáze v podobě krajského kola, které se konalo 6. listopadu v Hradci Králové (v nominačním kole obsadila velmi pěkné 25. – 50. místo v kraji). Ani zde se neztratila, když skončila na děleném 40. místě.
Po hříchu to byly bohužel jediné dvě děti z naší školy, kteří se této soutěže zúčastnili, i když předpoklady pro tuto soutěž má daleko více dětí.
Nezbývá tedy než velice moc poděkovat oběma sestrám za reprezentaci školy.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko