Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Zpráva MENSA

Rok je pryč, rok, který byl poznamenaný rozdílnou výukou, karanténami a zavřenou školou.

I tak se díky úsilí učitelů a žáků podařilo dosáhnout výrazných úspěchů. V únoru to bylo 3. místo v anglické soutěži Agyslingua v kategorii 8. tříd.

Pokračujeme úspěchy v literární oblasti – druhá místa ve Zlaté tužce (nejlepší báseň na téma touhy a přání), v Sigy Menza a v DDM Astra Zlín. V soutěži „Kde končí svět“ získali třeťáci v kolektivní práci druhé místo. V soutěži IT Slot se podařilo jednomu žákovi dostat do celostátního finále. Žáci se účastnili i Logické olympiády.

Ve škole nejlepší literární tvůrci napsali pro své mladší spolužáky knihu a podařilo se nám ji i vydat.

V rámci povinné výuky máme od letošního školního roku volitelný předmět STEM. V 6. třídě je to propojení matematiky a biologie, v příštím roce to bude opět matematika, fyzika a budeme pokračovat propojením matematiky, chemie a informatiky.

Před uvedením předmětu se 6 učitelů účastnilo online 80 hodinového semináře přes European Schoolnet. Ukazujeme žákům provázanost poznatků z jednotlivých oblastí a důvody, proč se některé věci učí.

Pokračujeme v podpoře výuky matematiky na I. stupni. Žáci, kteří se o matematiku zajímají, mají 1x týdně společnou výuku matematiky, kde řeší zajímavé a logické úlohy.

V zájmovém vzdělávání má své místo i badatelský kroužek, kde se učí programovat malé roboty. Dále mají žáci možnost se přenést do minulosti a zjišťují pravdu o mýtech kolem potravin. Používají i staré způsoby měření, kdy ještě nebyla možnost používat dnešní měřící zařízení.

Anglický jazyk je posílený anglickým klubem pro žáky 6. a 7. tříd. Učitelé podporují žáky s vyšší úrovní odlišným přístupem než při běžných hodinách. Na 1. stupni jsme vybrali žáky, které anglický jazyk baví. Ti mají jednu hodinu konverzace navíc ve svém volném čase.

Pro příští školní rok opět plánujeme testování žáků 1. a 2. tříd Mensou s cílem vyhledat mimořádně nadané a nadané žáky.

Věříme, že se nám daří vytvářet podmínky pro kvalitní a zajímavé vzdělávání žáků. A to i díky učitelům, kteří za všech okolností hledají nové možnosti, jak výuku zpestřit a oživit.

Vedení školy

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko