Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Zkuste ZOO, je prima!

V jednom z posledních květnových dnů jsme navštívili zoologickou zahradu. Měli jsme zde domluvený výukový program ,,Exotická zvířata". Průvodce africkou faunou nám dělal pan Hajnyš, tatínek jednoho z žáků. Zaměřil se na několik známých živočichů, u kterých jsme se vždy zastavili a něco zajímavého vyslechli. Pár dětí teď svými postřehy příjemné dopoledne připomene.

Tomáš: ,,V úterý jsme šli do ZOO. Hned u vchodu na nás čekal pan Hajnyš. První zvíře, o kterém nám vyprávěl a dával nám i otázky, byl gepard. Hned druhé zvíře, které jsme navštívili, byl slon. A zase nás pan Hajnyš se slonem sbližoval. Pak jsme šli k žirafě. Dozvěděli jsme se, že ve výběhu je jeden samec a spoustu samic. Chtěli jsme vidět gorilu, ale nenašli jsme ji. U velkého lanového hřiště jsme si snědli svačinu a nakoupili jsme si v zooshopu. Bylo to moc hezké."

Vašík: ,,V ZOO se mi líbilo všechno, ale nejvíc asi žirafy, sloni a taky hezké a zajímavé vyprávění pana Hajnyše."

Dan: ,,Když jsme byli v ZOO, tak nás pan Hajnyš provedl a řekl spoustu zajímavostí o zvířatech. Povídali jsme si o slonech, gepardech a žirafách. Gorily jsme bohužel neviděli."

Anežka: ,,V ZOO to bylo skvělé! Nejvíc mě bavilo, když jsme zastavili u slonů a pan Hajnyš nám o nich něco vyprávěl. Celý den nám přálo počasí a to bylo moc dobře, protože jsme tam mohli zůstat déle. Moc jsme si to užili."

Lukáš: ,,V ZOO se mi líbilo všechno, ale nejvíce slon - zvíře rekordman. Víme, že žirafa má sedm krčních obratlů, stejně jako my, jenže větší. Nosorožce zase loví kvůli rohům."

Šimon: ,,Počasí nám přálo. Nejvíc se mi líbil gepard, protože má krásné černé tečky a hezké oči. A proto, že je rychlý."

Jirka: ,,Mně se líbili sloni, ale nelíbilo se mi pašování výrobků ze zvířat. Zajímalo mě vyprávění o panu Vágnerovi. Měli jsme nádherný den."

Fotky z akce najdete ve fotogalerii.                     Autor: Mgr. Jana Hronešová a žáci 3.A

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko