Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Žirečtí a 5. A na ekologickém soustředění

Autorky: Mgr. Leona Vágnerová, Mgr. Olga Hylmarová
V neděli 11. 6. jsme společně s dětmi ze Žirče odjeli na ekologické soustředění do Špindlerova Mlýna na Medvědí boudu. Ne, že bychom tam hledali medvědy (a naštěstí jsme ani žádného nepotkali), ale my jsme se v chatě v odpoledních hodinách ubytovali a začali jsme se seznamovat s okolím boudy. Počasí nám přálo a vycházky do neporušené přírody byly úžasné. Celodenním turistickým výletem byla horská hřebenová túra, kolem Martinovy boudy na Labskou chatu až k prameni Labe. Na Labské louce v nadmořské výšce 1387 m vyvěrá pramen  naší nejvýznamnější řeky v jezírku, které opravdu bylo  plné vody. Děti si se zájmem prohlédly všechny znaky měst, kterými řeka Labe protéká. A protože byly velmi zdatné, pokračovalo naše výletování po hřebeni Krkonoš po hranici s Polskou republikou po cestě Česko – polského přátelství. Na zpáteční cestě na Medvědí boudu měly děti ještě hodně sil ke sbírání klestí a větví k přípravě táborového ohně. V tomto týdnu nechyběla ani relaxace a koupání v bazénu ve vojenské zotavovně Bedřichov. Během celého týdne probíhaly pohybové a vědomostní soutěže, zpěv s kytarou, přírodovědné pokusy a velice zajímavé byly také stavby z cizrny.  S pobytem v krásné krkonošské přírodě jsme se rozloučili s Krakonošem vyrobeným z krabic a přírodnin. Příští rok se zase těšíme na shledání s vládcem hor.

Foto zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko