Zeměpisná olympiáda

Ve středu 22. 2. 2023 proběhlo okresní kolo Zeměpisné olympiády a tradičně se ho zúčastnili i žáci z naší školy. Tato soutěž je poměrně zajímavou zkouškou znalostí a dovedností žáků ze zeměpisu, ale podle mého názoru je může i obohatit o nové poznatky. Soutěž tvoří tři samostatně bodované části: Práce s atlasem, obecný test znalostí a praktická část. Úlohy jsou tvořeny tak, aby žáci pracovali s textem, nebo řešili nějaký zeměpisný problém. Součet bodů dá konečné pořadí žáka ve srovnání s ostatními. Tím se dostávám k výsledkům soutěže. Naši žáci se v konkurenci z okresu Trutnov rozhodně neztratili, sice nikdo nepostoupil do krajského kola, ale řada z nich patřila mezi úspěšné řešitele. Proto bych chtěl všem účastníkům okresního kola Zeměpisné olympiády poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy. Doufám, že v příštím roce minimálně zopakují výsledky z kola letošního.