Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Zástupci 5.A na knižním veletrhu v Praze

 Autor: Mgr. Jana Hronešová

Literární snažení se naší třídě vyplatilo a opět jsme obdrželi od organizátora soutěže volné vstupenky na slavnostní vyhlášení, které se konalo na Výstavišti v Praze v rámci knižního veletrhu Svět knihy. Do soutěže jsme se zapojili s básničkami "Verše od srdíčka". Jak sám název prozrazuje, veršovalo se o všem, co děti těší. Na literární práci se podíleli všichni žáci, někomu se však v poezii dařilo více, někomu zase méně. Výsledné rýmy jsme doprovodili ilustracemi. Převzít ocenění a okusit atmosféru pravého spisovatelského života odjeli dva zástupci - Tomáš Boura a Daniel Havel. Výpravu čekal program plný zajímavých aktivit. Asi nejvíce nás potěšilo setkání s králem etikety Ladislavem Špačkem. V besedě nad jeho novou knihou si účastníci zopakovali zásady slušného chování a trpěliví čekatelé ulovili autogram a společnou fotku. (Měla jsem radost, když si oba kluci dobrovolně koupili knížku právě o etiketě, protože džentlmeny naše třída opravdu potřebuje). Potom jsme se přesunuli na vyhlášení literární soutěže "Náš svět". Chlapci převzali za celou třídu Čestné uznání (v kategorii kolektivů se pořadí  nevyhlašuje) a pěkné ceny v podobě knih, CD a společenské hry. Dalším bodem programu bylo posezení s populárním youtuberem Tarym, který dětem poodhalil  zákulisí tréninku parkouru. Během odchodu jsme se na chvilku zastavili u (bývalé) biatlonistky Gabriely Koukalové a její nové knihy. Kromě besed byly pro děti připraveny i zajímavé koutky s prezentacemi různých společenských her, u nichž jsme také poseděli.
  Shodli jsme se, že den byl náročný, ale moc hezký. Stejně tak jako čeština. A bylo by fajn, kdyby ji děti začaly mít ve škole rády.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko