Září ve školní družině

vychovatelky ŠD
První měsíc nového školního roku utekl jako voda. Dalo by se říci, že pro děti a vychovatelky ze školní družiny Strž to byl měsíc plný vítání a poznávání. Po teplých prázdninách plných sluníčka jsme se všichni rádi sešli a přivítali v našich družinách. Starší děti se navzájem poměřovaly, kdo přes léto vyrostl o větší kus, vyprávěly si zážitky z prázdnin a všichni společně jsme do našich řad uvítali nové kamarády nejmenší prvňáčky.
V rámci celoroční hry ,,Cesta za pohádkou" jsme se všichni naladili na ,,pohádkovou strunu". Celý rok si totiž budeme malovat, hrát si a povídat o krásných pohádkách, princeznách a jiných pohádkových bytostech.
S dětmi jsme také společně přivítali podzim a jak jinak, než pouštěním draka (malého letadélka). Zahráli jsme si řadu her a soutěží na naší školní zahradě, pověděli jsme si o počasí a oblékání na podzim, krásně jsme si podzimně vyzdobili družiny.
Školní rok se tedy rozběhl vesele a my se už těšíme, co přinesou měsíce příští.  :-)