Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Z přístavu ZŠ Strž vypluly pro budoucí prvňáčky další lodičky

Autorka: Mgr. Eva Kukalová

V úvodu bych ráda poděkovala učitelkám místních mateřských škol za ochotnou pomoc a spolupráci při předávání obálek s úkoly předškoláčkům.

V obálkách děti najdou nové „námořnické“ úkoly pro úspěšné zvládnutí vstupu na palubu školní lodi. Pro námořníky je důležité znát barvy, pochytat rybky, vědět kde mají domov a zvládnout i boj s chobotnicemi.

První zpětné vlnky na předchozí úkoly byly z řad rodičů i dětí pozitivní. Projevilo se to zájmem o vybavení školy, způsobu výuky a osobností učitelů.

I když se s dětmi u zápisu do školy neuvidím, těším se na vás.

Vaše kapitánka

Začalo to kormidlem ...
... pak už připlouvala jedna myšlenka za druhou a nápad byl tady – vydáme se s prvňáčky na dobrodružnou plavbu.

Celý příští školní rok budeme námořníky.

Aby mohli námořníci vyplout, potřebují základní výcvik. Ten bude probíhat po dobu pěti týdnů. Každý týden vás bude v mateřské škole čekat jeden důležitý úkol. Věřím, že jejich splnění bude hračka.

Splněné úkoly pečlivě uschovejte do truhličky a doneste ji s sebou k zápisu do přístaviště ZŠ Strž. Pokud všechno zvládnete, čeká vás milé překvapení.

Za normálních okolností by se námořníci na plavbu připravovali na tradičních předškolních dílnách v ZŠ Strž, ale vzhledem k pandemické situaci jsme zvolili zadávat úkoly předškolákům do mateřských škol.

Cestou za dobrodružstvím se podle kompasu seznámíme s dovádivými písmenky, v nebezpečných zátokách se utkáme s vykutálenými číslicemi a potkáme mořské koníky Plus a Mínus. V některých přístavech se zastavíme, abychom si prohlédli krajinu, seznámili se se zvířátky i s lidmi kolem nás. Vybereme si ostrůvky, na kterých budeme odpočívat.

Každý správný námořník by měl umět postarat se sám o sebe, taky zpívat, malovat, cvičit – i to se cestou od přístavu k přístavu naučíme. Nelekneme se ani zákeřných pirátů, společnými silami je přemůžeme.

Na konci plavby budeme umět číst, psát a počítat, hrát si i sportovat. Budeme mít plno nových kamarádů i zážitků. Tak vzhůru na loď, vyplouváme 1. září 2021.

Těší se na vás kapitánka

Eva Kukalová

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko