Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

ZŠ Strž a POKOS

Autor: Mgr. Stanislav Ježek
POKOS = Příprava Občanů k Obraně Státu.
Zákonná povinnost občanů bránit svou vlast nezanikla ani s profesionalizací armády. Obsah POKOS je začleněn do vzdělávacích oblastí škol „Člověk a jeho svět“ a „Člověk a společnost“. Výuka by měla u žáků vytvořit pozitivní hodnoty a postoje v oblasti obrany státu a ochrany zdraví, životů, životního prostředí a majetku.
Úterý 19. září u nás patřilo Armádě ČR, kdy na čtyřech stanovištích ukázala, co všechno dělá, k čemu slouží, co umí a co nabízí.. Žáci vyslechli spoustu zajímavých informací, viděli mnoho praktických ukázek, vyzkoušeli vybavení, soutěžili o ceny a nakonec dostali odpovědi na své otázky. Byl to fajn den, s fajn lidmi, kteří jsou na svém místě a my už víme, že naše obrana je v dobrých rukou.

Foto:
(na Facebook jsou fotografie z naší školy vloženy 19., 20. a 22. září)
www.facebook.com/pokos.army.cz 

http://www.pokos.army.cz/aktuality/vojensti-zdravotnici-ucili-deti-jak-se-maji-chranit-pred-chemickymi-latkami

A ZDE.

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko