Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Volný čas trochu jinak

Vážení rodiče a žáci,
předkládáme Vám možnost, jak využít volný čas v této zajímavé době. Všechny kurzy, setkání  probíhají zatím on line. Určitě si spolu s rodiči, kteří vám pomohou s výběrem, pro něco rozhodnete. Můžete si vybrat jednorázovou akci nebo společné bádání, které je rozvrženo na více setkání.
Doporučuji Noc vědců, která bude 27. listopadu.
Své nové zážitky, zkušenosti můžete sdílet ve škole se svými spolužáky nebo novými kamarády z celé republiky.
Alena Čiháková, výchovný poradce
Nabídku nepřeberného množství online aktivit různých subjektů najdete na webu https://www.talentovani.cz/. Ze současné nabídky vybírám alespoň následující:
 Talnet NPI otevírá online kurz přežití nucené izolace Ultimejt gauč survajvl. Kurz je určen žákům od 13 do 19 let a jeho náplní jsou postupy, jak se v podmínkách domácí izolace rozvíjet, jak pečovat o vztahy, jak si užít videohry a internet a další. Kurz je vhodný jak pro ty, kdo to doma neumějí vydržet, tak pro ty, které to teď doma hodně baví. Jedni možná přijdou na to, jak si situaci trochu ulehčit, a druzí třeba na to, jak z toho získat pro sebe co nejvíce. Kurz je sestaven z kreativních úkolů, jejichž výsledek závisí na účastnících samých. Anotaci kurzu najdete na stránkách Talnetu v sekci T-kurzy. Přihlášku najdete na domovské stránce Talnetu nebo na přímém linku.  
 Video podcasty Horké novinky s vědou, cyklus online přednášek Pátečníci z Technecia, online semináře a mnohé další nabízí pardubické talentcentrum Technecium v programu Technecium ONLINE, více zde: https://technecium.org/technecium_online/

 A na závěr nezapomeňte na letošní Noc vědců s podtitulem Člověk a robot, která proběhne online 27. listopadu a jíž se opět účastní řada subjektů z Královéhradeckého i Pardubického kraje. Více zde: https://www.nocvedcu.cz/
 Nabídku zpracovala:
 Mgr. Bc. Markéta Palečková
Metodik pro vzdělávání
Koordinátor podpory nadání
Regionální garant CISKOM
 
Národní pedagogický institut České republiky
Krajské pracoviště Hradec Králové
Luční 460, 500 03 Hradec Králové
Tel.:     495 514 803
Gsm:   778 546 754
E-mail: marketa.paleckova@npi.cz

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko