Vlastní zájem o MO vedl k vítězství

Autor: Zdeněk Balek
Letošní ročník matematické olympiády (MO) pro děti 5. a 9. tříd proběhl v lednu v Trutnově. Letos se nám do školního kola přihlásil jediný žák 5. třídy – Patrik Nedvěd. Vlastní aktivitou se zapojil do školního kola, které zvládl bez velkých obtíží.

Pro Patrika to byla první zkušenost, a tak nevěděl, co od toho čekat. Oproti předchozím ročníkům, kdy se zapojili i naši žáci, se na okresní kolo Patrikovi kategorie hlásilo daleko méně žáků. Úlohy nebyly jednoduché, ale Patrik nenechal nic náhodě a zakousl se do své „kořisti“. Jeho úsilí však nebylo zbytečné. Patrik se předvedl skvělý výkon a dosáhl na místo nejvyšší.

Patrik dokázal, že pro úspěch není třeba se jen učit, ale také mít zájem něco udělat navíc. Patrikovi velmi gratulujeme k úspěchu.