Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

KDYŽ NEZAŽIJEŠ, TAK NEUVĚŘÍŠ


 
13. června 2022 jsme vyjeli na pětidenní ekologický pobyt do Krkonoš na Medvědí Boudu.  Z tohoto místa jsme každý den vycházeli do okolí, kde jsme zdolávali trasy směr Martinovka, Labská Bouda, pramen Labe, Labský vodopád, Mužské a Dívčí kameny atd. Každý den jsme vycházeli vzhůru do prudkého svahu a statečně zvládal další horská převýšení. A i když někdy bylo vidět, že toho máme tak trochu „plné kecky“, šli jsme dál. Zkrátka jsme prochodili část Krkonoš a v pátek jsme si mohli spočítat, že jsme celkem ušli cca 50 km. A na třeťáky, myslím, je to velice slušný výkon.
Tento pobyt byl pro nás velkou zkušeností a zážitkem. Kdybychom si padesáti kilometrovou metu dali na začátku, těžkou bychom věřili, že ji během pár dní zvládneme. A nakonec ano, dosáhli jsme vrcholu a můžeme uvěřit, že na to opravdu máme.
A je až k neuvěření, že i po 14 km túře jsme byli schopni vypracovat několik úkolů z českého jazyka či matematiky. Pracovali jsme s texty o krkonošské krajině, rostlinách a živočiších, počítali jsme hmotnosti našich batohů či porovnávali velikosti krkonošských hor, které jsme vypisovali z mapy.
Takovéto pobyty vnímáme jako velkou výzvu, zkušenost, zážitek, a to nejen pro děti, ale i pro nás dospělé. Společně jsme dokázali zvládnout spoustu výzev a nyní už věříme, že na to máme.
 
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko