Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Velikonoční putování Kuksem

Velikonoční putování Kuksem

 

O čem vlastně jsou Velikonoce? Pro vás? Pro děti? Obecně pro společnost? Je to jen o kýženém volnu, rodinných setkáních, vítání prvních jarních dní nebo mají i jiný přesah?

 

Pro odpověď na tuto otázku jsme ve středu před Velikonocemi vyrazili do Kuksu na Křížovou cestu 21.století. Zpočátku to však vypadalo, že spíše přibývá otázek než odpovědí. Každou chvíli se ozvalo: “ Kdy už tam budeme? Kdy bude přestávka? Můžu se najíst?” Naše putování tak zpočátku trochu připomínalo Oslíkovo putování se Shrekem😉

 

Když jsme se ale dostali na začátek křížové cesty a začali si vyprávět o tom, jak vznikla, kdo jí šel a co ho na cestě potkalo, začaly konečně padat i nějaké odpovědi a nápady, jak můžeme vnímat symboliku Velikonoc i jinak než přes barevná vajíčka a roztomilé zajíčky.

 

Došli jsem k závěru, že v životě je potřeba se nevzdávat, že je samozřejmě fajn se občas zastavit, nabrat síly, ale pak je potřeba pokračovat dál … k cíli své cesty. Dále zaznělo, že bychom měli mít odvahu nabídnout pomoc i tam, kde většina lidí mlčí a raději odvrací tvář. A že i když někdy neuspějeme, že i když se vždycky všechno nepodaří, je důležité udělat to nejlepší, co můžeme, a pak jít dál. Protože právě z chyb a nezdarů máme šanci naučit se úplně nejvíc.

 

A třeba nám tyhle myšlenky mohou pomáhat nejen o Velikonocích. Co myslíte😉?

 

Text: Mgr. Gabriela Grundová

Foto: Elen Králová

Diskutující a putující: žáci 6.A a 7.A ZŠ Strž

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko