Vánoční dílny 1.-5. tříd

Autor: Mgr. Jana Hronešová a pedagogové z jednotlivých dílen

Pokud si chtěli žáci z 1. stupně před vánočními svátky protáhnout tělo, vyrobit něco pěkného, upéct voňavé cukroví či probádat svět robotiky, tak navštívili jednu z vánočních tematických dílen. A tam si všechno vyzkoušeli.
Na VÝTVARNÉ dílně si děti měly možnost vyrobit betlém, který bude určitě ozdobou nejedné domácnosti. Ve druhé skupině se vyrábělo i z přírodních materiálů, takže domů poputují svícny z jablka nebo dekorace z větviček.
Dílna PEČENÍ A TVOŘENÍ voněla perníkovým těstem a šuměla tvořivou náladou. Odtud si malí šikulové odnesli košíček plný perníčků, přáníčko pro rodinu a ozdobičku z šišky.
Ve SPORTOVNÍ dílně se také nezahálelo. Po rozdělení na skupiny podle věku tu byly pro děti připraveny sportovní hry. A nezapomnělo se ani na vybíjenou.
Poslední dílna – ROBOTICKÁ se odehrávala v polytechnické učebně v areálu SPOŠ. Zájemci o robotiku si v těchto specifických podmínkách vyzkoušeli trasování pohybu robotů, „otevřené prší“ a další logické hry a úlohy.
Věříme, že si všechny děti našly to, co je baví a strávily příjemné dopoledne.