Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Třeťáci si vyzkoušeli, zda umí pomoci

Po celoročním trénování s paní vychovatelkou Dagmar Lárovou  v rámci projektu "Umíme pomoci" si žáci 3. A a 3. B mohli ověřit, zda si opravdu dokážou poradit.  Ve středu 5. dubna je totiž navštívil Jan Štípek, zastupitel města pověřený řízením městské policie, který si s nimi povídal o poskytování první pomoci.  A nejen povídal. Celou lekci provázelo mnoho názorných ukázek, spoustu věcí si děti mohly samy vyzkoušet. Zopakovaly si důležitá telefonní čísla, nacvičily si telefonické přivolání pomoci, výborně zvládly ošetření ran a obvazování. Asi nejvíce je však zaujal nácvik masáže srdce na figuríně Bobovi. Po celou dobu pozorně naslouchaly a snažily se. To, že si odnesly nejen spoustu informací, ale i užitečných dovedností, prokázala závěrečná soutěž o ceny.
VM

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko