Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Sovičky hrají GO

Veronika Čiháková
Sovičky je zájmový kroužek, který se převážně zaměřuje na logické hry. Hned při prvních setkáních jsme se seznámili s jednou z nejstarších deskových her, a tou je právě GO. Děti už vědí, co to je goban, jaké má strany a jaká jsou důležitá místa na desce. Zároveň se naučily správně pokládat černé nebo bílé kameny a vymýšlet své tahy. Seznámily se se základní myšlenkou této hry a hned v počátku začaly vymýšlet strategie, jak obklíčit a zajmout kameny protihráče. Rozehráli jsme dvě partie, na kterých nám vznikala velká či malá území a kdy jednotlivé strany hráčů se ocitaly v různých, někdy i neočekávaných, situacích. K této hře se v Sovičkách budeme vracet a vymýšlet další tahy, jak se co nejdříve zmocnit co největšího území s co nejmenšími ztrátami. Go nás prostě baví a láká nás postupovat na gobanu dál.
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko