Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Sobotní Stržohrátky

Většinou bývá naše škola v sobotu zavřená, ale v sobotu18. května její chodby zaplnily děti se svými rodiči. Každý se věnoval tomu, co ho baví. Na výběr měli hned ze čtyř dílen.
Nějvětší zájem byl o dílnu přírodovědnou. Zde zvolili učitelé téma "Půda a život v ní". V laboratořích zkoumali kyselost a zásaditost čtyř druhů půd, tedy její pH. Aby si na své přišli i ryzí přírodovědci, byla pro ně připravena poznávačka rostlin rostlin rostoucích na půdách v okolí naší školy. Také si mohli pod elektronickým mikroskopem prohlédnout žížalu a vyslechnout si při tom odborný výklad od žáků sedmého ročníku. Druhá polovina této dílny byla věnována včelám. Během této dílny dostali účastníci odpovědi na různé otázky. Mohli si prohlédnout prosklený úl, díky kterému měli jedinečnou možnost nahlédnout přímo do včelího domova a zjistit, jak tento hmyz pracuje. Dozvěděli se o životě dělnic, trubců i královny. Milovníci zdravého mlsání měli možnost ochutnat med, pyl i medovou limonádu.
Výtvarná dílna byla také inspirována přírodou. Pod vedením učitelů se zde vyráběly pestrobarevné ryby korálového útesu v nadživotní velikosti. Ryby děti malovaly dvakrát, nakonec obě poloviny sešily sešívačkou a vycpaly papírky ze skartovačky. Nyní zdobí vestibul školy.
Sportovní dílna se odehrávala také na dvou stanovištích.  Pro starší děti byl v tělocvičně připraven nácvik a hra basketbalu. Mladší si na venkovním hřišti procvičovaly obratnost a rychlost ve štafetovém běhu a věnovaly se nácviku a hře přehazované. Po svačině se všichni přesunuli na školní zahradu, kde se do hry zapojili s dětmi i rodiče. Program začal "lístečkovým závodem". Při dalších soutěžích si vyzkoušeli svoji fyzičku, ale zároveň se i pobavili, a to při Lichožroutech (párování ponožek). Vyzkoušeli si prolézání obručí spojeni do lidského hada, chůzi na chůdách, přechod po "lajně" a odvážní vlezli do "strachupytle".
Jazyková dílna nabízela možnost vyzkoušet si znalosti nejen z anglického jazyka a reálií, ale také se dozvědět něco zajímavého o Německu a Rusku. Vedle Londýna poznávaly děti i hrdiny pohádek Walta Disneyho a skládaly puzzle známých ruských památek.

Foto zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko