Slavnostní ceremonie DofE

autoři: Veronika Vágnerová, Mgr. Gabriela Geislerová, Mgr. Jan Zorád

Ve čtvrtek 19. 5. se v Hradci Králové konalo slavnostní předávání ceny vévody z Edinburghu – DofE. Jeho královská Výsost, princ Philip, manžel britské královny Alžběty II. založil tento motivační program již v roce 1956. Od té doby se ho účastní miliony dětí a dospívajících po celém světě. V České republice funguje od roku 1995 a nabízí mladým lidem možnost seberealizace bez ohledu na jejich schopnosti a znalosti. Zúčastnit se může každý, důležité je vytrvat a pravidelně se rozvíjet ve třech základních oblastech – sportu, dovednosti a dobrovolnictví. Mezinárodně uznávaný certifikát a odznak v bronzové úrovni získali i dva žáci naší školy – Nicol Ježková a Ladislav Zavřel, kteří stihli dokončit program ještě v minulém roce. Kvůli pandemickým opatřením byla loňská ceremonie přesunuta a všichni úspěšní účastníci programu si museli na svoji cenu nějaký čas počkat. Nyní převzali své certifikáty a odznak z rukou náměstka hejtmana pro školství Arnošta Štěpánka na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje. Naši úspěšní „Dofáci“ budou jistě motivací pro další žáky, kteří se teprve rozhodují, zda se programu zúčastnit, nebo pro ty, kteří jsou už součástí DofE a pravidelně pracují na rozvoji svých dovedností.

Foto zde.