Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Slavíme úspěch na Dni jazyků

Autor: Mgr. Gabriela Geislerová
     Dům dětí a mládeže Jednička pořádal již tradičně na konci září soutěž pro děti druhého stupně základních škol "Den jazyků". Letos se prostřednictvím rodilých mluvčích představilo celkem šest evropských zemí - Itálie, Slovinsko, Francie, Finsko, Lotyšsko a Dánsko. Děti se zde mohly dozvědět celou řadu nových informací o památkách, tradicích v těchto zemích, národních pokrmech, zvyklostech a turisticky zajímavých místech. Naučily se i několik základních frází z jazycích těchto států. Celá soutěž probíhala v angličtině a jednotlivé týmy postupně vytvářely vlastní tištěné průvodce prezentovaných zemí.
     S radostí můžeme říci, že letošní ročník byl pro naši školu velmi úspěšný. Soutěže se zúčastnily  třídy 6. A,  6. B, 7. B a výběr žáků 7. A. V poměrně velké konkurenci škol ze Dvora Králové a okolí obsadil tým našich sedmáků ve složení Bára Dobrá, Dominik Nohejl, Matěj Pospíšil, David Valeš a Vojtěch Merhulík krásné první místo. Pozadu však nezůstaly ani další naše týmy. Do desátého místa se jich umístilo celkem šest, což je skvělý výsledek. Úspěšným žákům gratulujeme a všem zúčastněným přejeme hodně nadšení při dalším studiu cizích jazyků.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko