Školní výlet 4.A

Autor: Mgr. Jana Hronešová

K posledním týdnům školního roku patří i tolik oblíbené školní výlety. Žáci si je chtějí užít, pedagogický dozor zase ve zdraví přežít. Naše třída využila slunečné dny a vyrazila do Českého ráje – konkrétně do oblasti Hruboskalska.
Vše začalo v Sedmihorkách, odkud jsme se vydali pěšky na Hrubou Skálu. Dobrodružným zpestřením pro nás byl úsek, který vedl skalní rozsedlinou zvanou Myší díra. Na Hrubé Skále jsme se pokochali výhledem ze zámeckého nádvoří a napojili jsme se na Zlatou stezku Českého ráje. Několik menších odboček vedlo k zajímavým místům. Prohlédli jsme si uměle vytvořený skalní útvar Adamovo lože, a díky dvěma vyhlídkám – Na Kapelu a U Lvíčka – jsme si uvědomili, jak krásný tento kraj je. Přestávku jsme si udělali v Arboretu Bukovina, jež je jednou z nejstarších sbírek dřevin. Našli jsme tu stromy a keře nejen od nás, ale i z celého světa. Značená cesta nás nakonec dovedla k Valdštejnu. Tento nejstarší hrad Českého ráje, postavený původně na třech skalách, jsme si prohlédli s průvodcem. Teď již víme, jak vypadají interiéry hradu, hladomorna, skalní sklepení, kaple nebo středověká hradní lednice. A také jsme poznali neméně sympatickou Hospůdku na Valdštejně. Dojedli jsme zbytek řízků, koupili nezbytné suvenýry a vydali se na zpáteční cestu do Turnova. Ve vlaku jsme zaslouženě odpočívali a přemýšleli nad svými zážitky. Doufejme, že ve všech hlavách převládají jen ty nejlepší.

Foto zde.