Školní okrskový florbalový turnaj

Autorka: Veronika Vágnerová
Dne 21. 10. a 22. 10. se v prostorách naší školy pořádal okrskový florbalový turnaj kat. mladších a starších žáků a žákyň, kterého se mohly účastnit školy ve Dvoře Králové.
Florbalový turnaj se konal po delší odmlce kvůli koronavirové pandemii, a proto jsme byli všichni rádi, že jsme mohly děti opět vrátit do soutěžního dění, avšak za určitých podmínek, které jsme všichni poctivě dodrželi.
Turnaje v kategorii mladších žáků se účastnily školy 5. květen a ZŠ Podharť, včetně naší školy. A po vzájemných utkáních tabulkovým systémem 2x 10 min. každý s každým za dohledu rozhodčích V. Výborné a J. Zoráda, se umístila na prvním místě ZŠ 5.května, na druhém ZŠ Strž a na třetím ZŠ Podharť.
V kategorii mladších žákyň se přihlásila jen škola 5. května s naší školou, a po vzájemných utkáních, kde nakonec na skóre vyhrály dívky naší školy. Byla radost sledovat zápal hry, vůli bojovat a radost nad vystřelenýma brankami. Atmosféra byla báječná, dívky a chlapci se navzájem podporovali, což je ve sportu vždy to nejhezčí.
Druhý den 22.10. pokračovaly boje, ale ve straší kategorii, tudíž byly opět velmi pěkná utkání, již zkušenějších a strategičtějších hráčů.
V kategorii chlapců se účastnily dohromady 2 školy /ZŠ Schulzovy sady a ZŠ Podharť, včetně nás / ZŠ 5.května se na poslední chvíli odhlásila. Čímž se hrálo v kategorii chlapců stejný počet zápasů, jako ve čtvrtek, a jako vítěz tentokrát odešla škola ZŠ Schulzovy sady, 2. místo si vybojovala ZŠ Podharť a na 3. místě se umístili kluci z naší školy, ačkoliv zápasy byly velmi vyrovnané. Kluci hráli perfektně, a chybělo jen maličko.
V holčicí kategorii se sehrála utkání tří škol – ZŠ Podharť, která si odnesla 1. místo, 2. místo naše škola ve složení holek 8. a 9. tříd, a 3. místo zbylo na základní školu 5. květen, se kterou jsme sice remízovaly, ale dívky nastřílely ve vzájemném utkání proti Podharti více gólů.
V pátečním turnaji se přidali jako rozhodčí tělocvikáři ze škol, aby pomohli a nemusel vše odpískat náš skvělý učitel J. Zorád, avšak jsme je touto informací poněkud zaskočili, zhostili se toho na výbornou.
Vše proběhlo přesně tak, jak mělo, nikomu se nic nestalo, děcka dostaly sladkou odměnu a všichni jsme byli rádi, že si děti báječně zasportovaly, a odcházely z turnaje s úsměvem na tváři. Budeme se těšit na pokračování okresního kola, které proběhne v Hostinném, na neutrální půdě, kde se mohou zúčastnit všechny školy, které se přihlásí, protože toto okrskové kolo není postupující, nýbrž pojato jako tréninkové.
Sportu zdar.

Foto zde.