Školáci pomáhají dětem

10. 12. proběhla akce „Školáci pomáhají dětem“, kterou pořádal Klub přátel Tengenenge, s nímž již několik let naše škola spolupracuje. Byla určena nejen pro žáky, ale i jejich rodiče.

V úvodu zazpívaly děti ze školní družiny a pěveckého kroužku. Text písně: „ Jedeme do Afriky, jedeme do Zimbabwe“ prozradil téma celého večera, kterým byla podpora vzdělávání dětí ze sochařské komunity Tengenenge v Zimbabwe. V krátké prezentaci Marie Imbrová, zakladatelka Klubu přátel Tengenenge, shrnula činnost tohoto sdružení. Nechyběly ani fotografie z předání oblečení a obuvi, které jste africkým dětem věnovali vy - rodiče a žáci. Je vidět, že malí školáci z nich měli radost a hned druhý den v nich vyrazili do školky a školy. Návštěvníky večera pak roztleskaly africké rytmy v podání bubenického dua Martiny Taslerové a Robena Mlauziho. K nim se přidali naši nejmenší. Příjemným zpestřením bylo i malé občerstvení. Návštěvníci si mohli zakoupit obrázky a výrobky, které klubu věnovala škola. Celý výtěžek z jejich prodeje je určen na podporu vzdělávání dětí z Tengenenge. Zakoupit jste si mohli také originální africké výrobky, které do Dvora přivezly členky Klubu.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na výrobě předmětů pro Klub, kteří pomáhali s organizací večera, i všem, kteří svou účastí a nákupem akci podpořili. V letošním roce pokračujeme ve sběru hliníku pro Klub. Pokud Vám doma přebývají kvalitní boty pro děti ve věku 2 – 7 let, děti z Tengenenge je jistě ocení.
VM

Na závěr přikládám poděkování Marie Imbrové:

Děkuji všem, kteří se zúčastnili večera „Školáci pomáhají dětem“, který byl zaměřen na přímou podporu dětí v zimbabwské vesnici Tengenenge. Pedagogové a děti vaší školy již několik let spolupracují s Klubem přátel Tengenenge v ČR, a tak jsem velice ocenila možnost se se žáky vaší školy opětovně setkat a informovat je, jak je jejich pomoc smysluplná.

Z prodeje obrázků, šperků a vánočních dekorací, které škola Klubu věnovala, byla získána částka 5. 170,- Kč, která celá bude použita na uhrazení poplatků spojených se školní docházkou dětí z Tengenenge.

Děkuji velice a přeji krásný advent

PhDr. Marie Imbrová

zakladatelka Klubu přátel Tengenenenge