Rozsvícení vánočního stromu v Žirči

Autorka: Martina Tomancová Eflerová

Jak je již tradicí posledních několik let, proběhlo i letos, na náměstí v Žirči, rozsvícení vánočního stromu. V sobotu 30.11.2019, den před první adventní nedělí, vyšel vesnicí slavnostní rolničkový průvod v čele se zkušeným ponocným. Po příchodu na náměstíčko se předvedly děti z naší školy se svými básničkami a písničkami s vánoční tématikou. Společně s dětmi z místní školky tímto zahájily slavnostní večer a postaraly se o sváteční naladění. Následoval další program zakončený ohňovou show. Závěrem ponocný svojí lucernou rozsvítil ten nejkrásnější a nejvyšší strom. Načasování bylo skvělé, neboť v tom momentě se začaly, k nadšení všech přítomných a za jásotu dětí, snášet z nebe sněhové vločky. Adventní čas jsme přivítali více než stylově.