Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ročníkové práce v 3. A

Autor: Mgr. Pavla Všetečková

Ročníkové práce na naší škole jsou pravidelně zařazeny poprvé ve 3. ročníku. Jsou to slohové útvary, kde žáci zpracovávají téma, které si sami vyberou. Mezi letošní nejčastější témata patřilo vypravování o domácích mazlíčcích. Někteří žáci nás seznámili se svojí rodinou, jiní popsali město či vesnici, ve které žijí, jeden žák nás seznámil se svým oblíbeným sportem.
A jak taková prezentace probíhala?
Dvě květnová čtvrteční dopoledne se nejdříve připravovalo občerstvení v naší školní kuchyňce. První skupinka žáků připravila pro své kamarády sladké pohoštění, druhá se rozhodla pro slané. Když byli žáci s přípravou pohoštění hotovi, přesunuli se do třídy, kde vše krásně naaranžovali, a potom už přišla pro mnohé velká chvíle. První takovéto vystoupení bylo důležitou zkouškou. U některých žáků byla trochu znát nervozita, ta ale postupně opadla. Hovořilo se a četlo vážně, humorně i poučně. Mluvilo se o pejskovi, kočičce, ale i jiných méně známých zvířátkách. Nahlédli jsme do rodin, seznámili se s jejich členy a také se dozvěděli spoustu zajímavých informací o našem městě, vesnici Dubenec  či o atletice.
Co říci závěrem?
Ročníkové práce se povedly a dvě dopoledne nám rychle utekla.
Všem dětem chci poděkovat za jejich pečlivou přípravu a rodičům za pomoc při psaní prvních "velkých" dětských prací.
 
Fotografie najdete ve fotogalerii.
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko