Republikové finále OVOV

Andrea Erbenová
Dva žáci naší školy, Sára Erbenová a Daniel Poprocký, vyrazili dne 5. 9. do Brna na republikové finále OVOV, kde se ve dvoudenním desetiboji utkali s těmi nejlepšími závodníky z celé republiky. Konkurence byla veliká, přesto se našim závodníkům podařilo dosáhnout na krásná umístění. Sára se ve své kategorii umístila na devátém místě a Daniel na devatenáctém.
Desetiboj se skládal z atletických a silových disciplín: běh na 60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh 1000 m (dribling), trojskok, švihadlo za 2 min., kliky za 2 min., sedy-lehy za 2 min., shyby za 2 min., hod medicinbalem. Oba naši borci ze sebe vydali to nejlepší a jejich výkony jsou hodny obdivu. Pokud bych měla za každého vybrat tři nejvydařenější disciplíny, u Sáry by to byl výkon: 95 sedů-lehů za 2 min., 80 kliků za 2 min. a ve trojskoku překonala o pár centimetrů hranici sedmi metrů. U Daniela je to 76 sedů-lehů za 2 min., 8,6 m v hodu dvoukilovým medicinbalem a 54 shybů za 2 min.
Po prvním dni připravili organizátoři jako zpestření pro závodníky exhibici, kde reprezentanti české republiky plnili disciplíny OVOV, a tak měly děti možnost porovnat své výkony s jejich. Předvedli se například: výškařka Michaela Hrubá, desetibojař Jan Doležal, oštěpař Petr Frydrych, dálkař Radek Juška... Celé dva dny na stadionu závodníky povzbuzovali, rozdávali podpisy a milé rady legendy našeho sportu: hokejista František Pospíšil, zápasník Miroslav Janota, veslař Pavel Konvička, krasobruslařka Jindra Kramperová, sportovní gymnastka Adolfína Tačová, atlet Dušan Moravčík, volejbalista Antonín Procházka a mnoho dalších.
Tento závod byl pro všechny zúčastněné velikým zážitkem a věřím, že Sára s Danem si celý celý pobyt v Brně užili.
Oběma závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme jim další sportovní úspěchy a zážitky.