Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Prvňáčkové už se nebojí cesty do školy

   Autorka: Natálie Jiranová (9. A)

I ti nejmenší musí vědět, jak správně chodit do školy. A kdo jiný by je o tom měl poučit, než ti nejstarší. Naše paní učitelka a já se spolužačkou  Anetou z 9. A  jsme šly k prvňáčkům, abychom si s nimi popovídaly, jak se dostávají do školy.
Někdo jezdí autem, jiní zase chodí pěšky. Ptaly jsme se, co nesmí dělat v autě a co by měli mít, aby se jim nic nestalo. Když jsme se zeptaly, co je „zebra“ na silnici, chvíli přemýšleli, ale netrvalo dlouho a vykřikovali: „Přechod pro chodce!.“ Věděli, že se vždy musí rozhlédnout, než na něj vstoupí. U scének, které jsme si pro ně připravily, vždy našli chybu a poté nám správné řešení sami předvedli. Také jsme si ukázali, jaké barvy oblečení by měli nosit, aby byli vidět. S pomocí dětí jsme podle viditelnosti ve tmě seřadily jejich spolužáky i jejich paní učitelky, které byly ochotné a pomohly nám, podle viditelnosti. Reflexní prvky, které mají na svých aktovkách, oblečení a dalších věcech, nám pomohly si lépe ukázat místa, jež jsou vidět, když jsou chodci osvětleni autem. Za to, že se děti moc snažily a mnohé věděly, nakonec dostaly malé dárečky, díky kterým budou chránit své bezpečí.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko