Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Projektový den v ŠD v ZOO DKn/L

V pátek 13.12.2019 proběhl v ŠD projektový den v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Děti se zúčastnily těchto odborných programů: "Zvířata zblízka", "Výzkumníkem na safari" a "S průvodcem po safari parku". Odborníci ze zoo kvalitní a zábavnou formou seznámili děti na Darwinově stanici a v safari parku s funkcí zoologických zahrad. Programy byly zaměřeny na budování postoje dětí k živé přírodě. Žáci se dozvěděli o úskalích a krásách chovu cizokrajných zvířat v domácích podmínkách, na vlastní kůži si ověřili fyziologické charakteristiky plazů, aktivně si popovídali v pavilonech šelem, ptáků, hmyzu, ryb i opic.
K programu byly také připojeny pracovní listy, kde žáci samostatně, ve dvojcích nebo ve skupinách plnili zadané úkoly. Vypracování listů proběhlo s vychovatelkami ve škole. Nakonec jsme uskutečnili besedu se všemi dětmi, po které každý nakreslil několik obrázků zvířat.
Celá projektová aktivita se vydařila, všem se líbila a děti se už těší na jaro, kdy se se ŠD vydají do záchrané stanice v Jaroměři.
Vychovatelky ŠD

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko