Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Projektové dny 6. a 7. tříd

Autor: Mgr. Vratislav Kacetl

Na začátku letošního školního roku se žáci ze šesté třídy a ze sedmých tříd věnovali projektu zaměřenému na okolí našeho města. Tento projekt se skládal ze dvou výletů a prezentace výstupů z projektu. První výlet nás zavedl do nedalekého Hájemství, kde jsme se seznamovali s přírodou našich lesů a každý si mohl najít strom odpovídající jeho narození. Poznatky jsme si zapsali a vyfotili, stromy načrtli na papír. Druhý výlet nás zavedl na Byšičky a do Miletína. Zde jsme se vydali po stopách Karla Jaromíra Erbena a jeho Kytice. Tamější naučná stezka nás provedla místy spojenými s básní Svatební košile a s místními pověstmi. Výlet byl zakončen v rodišti našeho významného básníka a někteří i ochutnali místní specialitu.
Tento projekt přinesl našim žákům řadu zajímavých informací o našem regionu, možná i zajímavé náměty na výlet s rodiči.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko