Přírodovědné soutěže

Autor: Ladislav Štěrba

S příchodem jara se vyrojila celá řada přírodovědných soutěží a také žáci ze ZŠ Strž projevili zájem se zúčastnit. V rámci příprav na soutěže jsme absolvovali řadu vycházek za rostlinami v okolí školy a strávili nejedno odpoledne přípravami ve škole. Děti už absolvovaly soutěž v poznávání rostlin, věcně pojmenovanou „Znalec rostlin“. Náš nejúspěšnější biologický olympionik Aleš se stal úspěšným řešitelem krajského kola 57. ročníku biologické olympiády, a to je pěkný výkon. Přírodovědná klání v tomto školním roce děti zakončily soutěží v poznávání rostlin a živočichů, a můžeme se tak zase připravovat na nový školní rok, dozajista nabitý dalšími kláními.