Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Preventivní program v 1. A

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Kromě běžné výuky doprovází letos naše nejmladší žáky preventivní program "Už se nebojíme". Již podruhé se děti setkaly s paní učitelkou V. Mertlíkovou, která velice zajímavě a poutavě seznamuje třídu se složkami integrovaného záchranného systému (IZS). Hovořilo se proto o práci hasičů, policie a záchranářů. Nejdříve si všichni zopakovali vědomosti z prvního setkání, tedy význam jednotlivých složek, příklady pomoci a důležitá telefonní čísla. Nově se žáci seznámili s dopravními prostředky, které IZS využívá. Za pomoci magnetických obrázků "oblékli" jednotlivé členy do správných kombinéz a uniforem. Je důležité, že při této lekci zazněly i otázky týkající se situací, jež mohou naše děti překvapit v běžném životě. Hodina nepřinesla tentokrát znalost nového písmenka nebo číslice, ale poznatky, které jsou pro bezpečnost dětí zásadní.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko