Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Předškolní dílna pokračuje

Autorky: Mgr. Jana Hronešová a Mgr. Eva Robková

Za měsíc se dá stihnout ve škole plno práce. Procvičit pravopis, zdokonalit násobilku, naučit se kotoul, ale i přivítat znovu po čtyřech týdnech naše pravidelné hosty - předškoláky.

Prosincová dílna měla název ,,Vánoční čas,, a navodila mezi dětmi tu pravou sváteční atmosféru. Paní učitelky si s dětmi povídaly o Vánocích a vánočních obyčejích, všichni si společně zazpívali koledy. Památkou na toto setkání bylo vánoční přáníčko, které si šikulové vyrobili a s pomocí paní učitelky ozdobili.

Lednová dílna se jmenovala ,,Zimní radovánky,,. Mluvilo se hlavně o sněhu, protože těm nejmenším o Vánocích chyběl. Výhodou našeho vypravování bylo, že jsme se vůbec nepromáchali. A to jsme napodobovali lyžaře, zkoušeli krasobruslařské piruety, koulovali se a stavěli sněhuláky. Paní učitelky totiž předvedly pantomimou zimní sporty a předškoláci už jen hádali. Dokonce jsme si pravé koulování zkusili ve třídě. Děti neházely papírové kuličky po sobě, ale zkoušely se trefovat dovnitř obruče. Někteří střelci měli přesnou mušku, jiní musí ještě trénovat. Po svačině na děti čekala omalovánka se sněhulákem. Všem pracovitým nadšencům přejeme, aby si během zimy stihli postavit alespoň tak pěkného sněhuláka, jakého si vybarvili.

V únoru se zase uvidíme a bude veselo! Předškolní dílna se ponese ve znamení zpěvu a tance. (Snad to škola vydrží.)

Těšíme se na vás, děti!     (Fotky z poslední dílny najdete ve fotogalerii.)

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko