Podzimní soutěže z oblasti Informatiky

Autor: Mgr. Zdeněk Balek
Žáci naší školy se už tradičně zúčastnili soutěže IT-SLOT (jen pro 8. a 9. ročník) a nově i soutěže Bobřík informatiky v rámci hodin Informatiky a někteří i samostatně doma.
V soutěži IT-SLOT se velmi dařilo Jakubovi Závodnému, který se kvalifikoval na celostátní finálové kolo, kterého se bude účastnit jen 50 nejúspěšnějších řešitelů. Toto finálové kolo se běžně koná na začátku prosince. Současná situace však není příliš nakloněna k uskutečnění tohoto kola, proto se ho organizátoři rozhodli přesunout do jarních měsíců. Přesný termín zatím není znám. Každopádně Jakubovi přejeme, aby se mu ve finálovém kole co nejvíce dařilo a také přálo štěstí.
Jak už bylo řečeno, naše škola se letos poprvé zapojila do soutěže Bobřík informatiky, kde se žáci mohli seznámit s částí z celého oboru Informatika. Pro žáky byly připraveny zapeklité otázky, ve kterých mohli ukázat, jaké mají informatické myšlení. Z této soutěže by si žáci měli především odnést zkušenosti, které bychom časem mohli využít i při hodinách informatiky.
Všem žákům děkuji za účast a věřím, že si z těchto soutěží odnesli především spousty nových poznatků.