Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Perličky z naší hlavičky

Autor: Mgr. Jana Hronešová a žáci 5.A

Vědomosti patří neodmyslitelně ke školní práci a ke vzdělání. Občas se ale stane, že se nám v hlavě myšlenky popletou dohromady a vznikne úsměvná "perlička". Pokud tato vyřčená myšlenka nějakým zásadním způsobem neohrozí život na Zemi, ale pouze pobaví spolužáky nebo učitele, pak se jí rádi všichni zasmějeme.  Ve třídě 5.A  se občas ,,urodí", jen si přečtěte pár příkladů.

VLASTIVĚDA - Císař Josef II., následník  Marie Terezie, zrušil nevolnost. (Asi už tehdy dával  svým poddaným před jízdou v kočáře Kinedryl).
- SOKOL je významný tělesný klub a pohyblivý  spolek. (Pokud by doma malé dítě oznámilo, že jde do tělesného klubu, nevím, zda by mu rodiče návštěvu této organizace dovolili).

PŘÍRODOVĚDA - Jeden pán měl karanténu, a tak šel do jabloňového sadu, sedl si pod jabloň, spadlo vedle něj jablko,  tak se rozhodl zkoumat to jablko a přišel na zemskou přitažlivost.  (Učivu o gravitaci předcházelo seznámení se zajímavostí o I. Newtonovi, ve které se praví, že začal přemýšlet o zemské přitažlivosti na venkově pod jabloněmi, kam byl poslán v době moru).
- Gravitační síla je tzv. síla připuzivá . (Možná se tento nový výraz pro přitažlivost ujme jako vhodná konverzační fráze na prvním rande: ,, Ty mě také velmi připuzuješ!")

ČESKÝ JAZYK - ... pod statnými jmény... (Při opakování o předponách a předložkách nás přinutilo toto chybné zdůvodnění  zamyslet se, jak vůbec statná jména v češtině poznáme - asi nebudou moc ohebná, pádů budou mít až až, a možná to budou pěkná čísla!)

Úsměv v tváři a pěkné dny!

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko