Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Pasování prvňáků na čtenáře

Autoři: Radka Mazáková, Gabriela Sacherová

Už je to jisté! Jsme čtenáři! Pasoval nás král Pohádkového království Abecedník I. na svém hradu Slavoj. Pomohli jsme mu porazit nenasytného Písmenkožrouta, který v jeho království škodil tím, že vyjídal písmenka z knih. Dokonce se chystal i na naše Slabikáře! To jsme nemohli dopustit. Vyluštili jsme hádanku, doplnili chybějící písmenka a tím jsme nad zlým Písmenkožroutem vyhráli. Za odměnu jsme od krále Abecedníka obdrželi doklad o tom, že už jsme čtenáři a také dar, kterého si velmi ceníme. Průkazku do knihovny, se kterou si celý rok můžeme půjčovat knihy z Pohádkového království.  Král nezapomněl ani s úkolem pro naše rodiče, prarodiče, sourozence i paní učitelky. Každý den nám mají číst a my je za to oceníme známkou do Žákovské knížky naruby. To vše v rámci projektu Celé Česko čte dětem.
Městské knihovně Slavoj děkujeme a těšíme se na příští návštěvu.
Fotografie najdete ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko