Pasování prvňáčků na čtenáře v 1. A

Autor: Andrea Erbenová

Dne 23. 2. čekala třídu 1. A velká akce, a to Pasování prvňáčků na čtenáře. Ceremoniál se odehrál v Městské knihovně Slavoj. Děti přivítal sám pan král a později se k němu přidal i skřítek Slavouš. Společně naše žáky požádali o pomoc s velikou záhadou. Z knih se totiž začala ztrácet písmenka, slova a místy dokonce i celé věty. Vtom někdo zabušil na dveře a do sálku knihovny doslova vtrhl Písmenkožrout. Hned bylo jasné, kam písmenka mizí. Jak jim Písmenkožrout prozradil, písmenka mají různé příchutě a on si na nich náramně pochutnává. Zároveň se děti dozvěděly, že pokud chtějí knihy zachránit, je třeba splnit tři nesnadné úkoly. Hned na začátku musely uhodnout hádanku, potom doplnit chybějící písmenka do textu a jako třetí úkol, bez chyby přečíst kouzelnou formuli. Naši prvňáci všechny tři úkoly splnili bez obtíží. Společně se skřítkem Slavoušem zavolali Písmenkožrouta. Ten, když viděl, že úkoly jsou splněny, vrátil všechna písmenka zpět do knih a slíbil, že už je jíst nebude.
Pan král za odměnu pasoval všechny žáky na čtenáře a skřítek Slavouš jim předal drobné dárky a průkazku do knihovny. Poté si děti prohlédly dětské oddělení a seznámily se s pravidly knihovny. Celý čas strávený v knihovně byl moc příjemný a děti si ho užily.

Foto zde.