Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Paralympijský školní den

Do ZŠ Strž zavítala v úterý 4.6.návštěva z akademické půdy Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Pracovníci z Centra aplikovaných pohybových aktivit k nám přijeli s programem Paralympijský školní den. Jedná se o seznámení žáků s paralympijskými sporty a jejich principy v běžném životě. Centrum APA se dlouhodobě věnuje problematice a přizpůsobení sportů pro různé typy handicapů a cíleně se snaží pomáhat nejen para-sportovcům, ale i veřejnosti v nahlížení na toto téma. Žáci byli zábavnou formou vtaženi nejen do sportů (basketbal na sportovním vozíku, cílová hra boccia, goalball, curling,…), ale také do svého vlastního já, kde si mohli na vlastní kůži s klapkami na očích vyzkoušet a uvědomit si, jak se například v prostoru orientuje nevidomý. Centrum APA pořádá každoročně také Expedice do zahraničí, kde sportovci překonávají své bariéry třeba na ferratech, vodě nebo na kole. Pro žáky bylo úterní dopoledne netradičním zpestřením výuky a bylo na nich vidět, že si to náležitě užili. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se s Moraváky třeba zase někdy na viděnó.

Fotografie z akce najdete na facebooku naší školy.

Mgr. Jan Zorád

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko