Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

PROJEKTOVÉ DNY TŘETÍCH TŘÍD

Autorky: Mgr. Jarmila Machková, Mgr. Taťána Kutinová

V letošním školním roce jsme se ve třetích třídách zaměřili na naše město DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM a jeho historické památky.

První den jsme si přečetli pověsti, prohlédli si fotografie významných budov a zkoušeli se orientovat v plánku města, který si žáci budou moci odnést domů. Většina našla ulici, ve které bydlí, naši školu, ZOO a další. Seznámili jsme se také se znakem města.

Druhý den nás čekaly hned dvě expozice v Městském muzeu Dvora Králové nad Labem. Vyslechli jsme poutavé vyprávění o historii našeho města a prohlédli si starý model původního opevnění města s hradbami a věžemi. Zajímavá byla ukázka kanceláře pana továrníka, různé vzory látek z továrny TIBA a spousta fotografií, týkajících se textilního průmyslu v našem městě. Na konci prohlídky byl připraven kvíz. Otázky se skrývaly na podstavcích malých kohoutů v expozici. Proč kohoutů? Muzeum se nachází v Kohoutově dvoře.

Druhá expozice byla o výrobě a tradici vánočních ozdob v našem městě. Po ukázce krátkých filmů a výkladu, si děti vyrobily svoji vánoční ozdobu.

Třetí den zakončila naše projektové dny návštěva na obvodním oddělení Policie ČR, a to na služebně ve Dvoře Králové nad Labem. Děti si prohlédly místnosti v přízemí budovy, nakoukly i do cely. Na závěr jim policisté ukázali vybavení policejního auta a na rozloučenou jim pustili sirény. Teď už jen zbývá namalovat obrázky.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko