Olympijská soutěž s angličtinou

Autor: Mgr. Gabriela Geislerová
Nedávno jsme mohli všichni s napětím sledovat olympijské hry a fandit našim sportovcům. U příležitosti této velké sportovní události jsme si také na našich hodinách anglického jazyka povídali o historii olympiády od starověkého Řecka až po moderní hry a naučili jsme se názvy zimních olympijských sportů. Procvičovali jsme je pomocí nejrůznějších pracovních listů, videí, prezentací a tajenek. Tak vznikl nápad, že naši nejpokročilejší angličtináři z deváté třídy připraví soutěžní tajenky o zimní olympiádě pro své mladší spolužáky. Vzniklo tak deset zajímavých tajenek, které byly přístupné na školním webu. Děti mohly luštit až do konce olympiády, kdy byla soutěž uzavřena. Nejúspěšnějšími luštiteli byli Daisy Štajnerová a Tomáš Schwarzer ze 6. B. Vítězům blahopřejeme a věříme, že se nám do budoucna podaří nadchnout pro angličtinu ještě více žáků.