Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ohlédnutí zpátky, jak nám přibývaly řádky…

Mgr. Jana Hronešová

Tvůrčí psaní na 1. stupni pomalu dokončuje svoji další kapitolu. Přispěly do ní velkou měrou dvě žákyně – Karolína Špůrová ze 4.A a Eliška Fléglová ze 4.B, která je letos ,,nováčkem“.
Eliška zatím sbírá v literárním světě zkušenosti. Napsala detektivní povídku s psím hrdinou a dobrodružný příběh o tajemné knihovně. Na svůj první úspěch teprve čeká a my věříme, že jednou to přijde!
Karolína se zapojila do několika literárních soutěží. Předtím vždy veršovala, rozhodla se tedy zkusit prózu. Krajská knihovna v Pardubicích vyhlásila pravidelnou soutěž ,,O pardubický pramínek“, nyní s cestovatelskou tématikou – Prstem po mapě. Karolíně přinesla volba prózy štěstí, protože se s prací ,,Výlet na Šumavu“ umístila na velmi pěkném 2. místě. Tuto žákyni čeká ještě jeden velký den. Je pozvaná na vyhlášení literární soutěže České akademie zemědělských věd do Prahy (pořádané pod záštitou Ministerstva zemědělství), kde byla její báseň zařazena mezi nejpovedenější. Konečné umístění tak zůstává zatím velkým tajemstvím.

Gratulujeme ke krásným výsledkům a děkujeme oběma děvčatům za reprezentaci školy.
(Snad budou tyto řádky inspirací novým posilám do našeho týmu).             Vždyť psaní je radost!

tvurci-psani-fotka.jpg
                                                              

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko