Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ocenění 4.A na knižním veletrhu v Praze

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Konečně se přiblížil den, kdy se zástupci 4. třídy vypravili na slavnostní vyhlášení literární soutěže "Náš svět". Do Prahy jsme jeli v pátek 12. května ve čtyřčlenné skupince (2 pedagogové a 2 žáci). Knižní veletrh se konal v Průmyslovém paláci na Výstavišti a hned u vstupní brány nás překvapil obrovským areálem i davem lidí. Program byl doslova nabitý doprovodnými akcemi. První zajímavou hodinku jsme strávili s pořadem "Hry se zvuky z Českého rozhlasu". Děti nahlédly pod pokličku rozhlasové kuchyně a viděly praktickou ukázku práce zvukařů.  V sálku navazoval i další program, a to "Audioknihy džunglí". Byl směsicí vyprávění o Mauglím a jeho kamarádech, ale i soutěží, v nichž rozhodovala znalost knihy a pohotovost. Naše Nela Ježková měla knihu ,,zmáknutou" tak, že celou soutěž vyhrála a pochválil ji dokonce i herec Jan Zadražil, který audioknihu namluvil a byl hostem programu. Nela si jako dárek odnesla právě audioknihu i s podpisem. Potom jsme se již přemístili do sálu Rosteme s knihou, kde probíhalo vyhlášení výsledků literární soutěže. Nejdříve nás všechny přivítala odborná porota, složená ze zástupců pořadatele Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Národního institutu dalšího vzdělávání, jež byl garantem soutěže. Už jen slova, že tu sedí nejlepší dětští literáti z republiky, nás moc potěšila. Z více než dvouset zaslaných prací vybrali asi dvacet k ocenění. Pořadí se mezi kolektivy nevyhlašovala, odměněny byly čtyři nejtvořivější. Vedle gratulace jsme dostali věcné dárky a čestné uznání. Když jsme si užili pocit štěstí a spadla z nás nervozita, znovu jsme se ponořili do hlubokých vod veletrhu. Na závěr jsme stihli "Malého humoristu - aneb Mistr sportu skáče z dortu". Autor knihy divákům předvedl žertovné rébusy i slovní hříčky a ilustrátor všechny jeho škádlivky naživo ilustroval. (Nám věnoval na památku jednu ze svých kreseb s názvem "Zoufalá učitelka před prázdninami", kterou si vyprosily děti).  A pak se již přiblížila doba odjezdu. Autobus měl hodinové zpoždění (to je také bohužel ,,náš svět"), ale domů jsme dorazili v pořádku.

Máme ocenění, máme zážitky, máme prostě velkou radost... .      

(Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.)   

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko