Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Naši žáci se stali součástí knihy pověstí

Překvapení a radost - to jsou pocity, které převažují mezi dětmi ze třídy 4.A. Nakukují si přes rameno, oranžovomodrá kniha pověstí koluje z ruky do ruky. Hodiny strávené nad kolektivním dílkem se vyplatily. Vyprávění O zvičinském drakovi jsme si ,,po našem" upravili a ono si našlo místo mezi oceněnými pracemi ostatních soutěžících. A že bylo z čeho vybírat. Do soutěže POKRuj! (POvěsti KRálovédvorska) se zapojilo 150 prací, proto nás moc těší, že si porota všimla i našeho draka a udělila mu čestné uznání. Z jednotlivých obrázků jsme poskládali děj o tomto ohnivém obrovi a doprovodili jsme jej verši. Konečný výsledek měl podobu komiksu, na němž se podíleli všichni žáci, tedy kolektiv třídy. Dobrá zpráva je, že ani jednotlivci se v soutěži neztratili. Anežka Humlová získala čestné uznání ve 2. kategorii (7 - 9 let) za papírovou plastiku pověsti O podivném spřežení u Zdobína. Aničce Šturmové zase pomohl příběh o Jakubovi a lesní víle ke 3. místu ve 3. kategorii (10 - 13 let). Všechny oceněné práce se tak staly součástí nové knihy a zdobí její závěrečné stránky. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v rámci slavnostního křtu knihy. Knihovna si tímto nadělila dárek ke 135. narozeninám vzniku Literárního a čtenářského spolku Slavoj. My jí blahopřejeme a skládáme kompliment, jak skvěle vypadá (i když víme, že má již po několika plastikách), pečuje o sebe a jde s dobou. Jako odměnu za naše snažení jsme od ní dostali právě ,,narozenou" knížku Zvič naslouchá příběhům, nad kterou strávíme určitě plno pěkných chvil.

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko