Naši sedmáci budou točit svůj film o kyberprostoru

Veronika Čiháková
Dnes se v aule SPOŠ konalo dlouho očekávané hromadné setkání žákovských týmů. Probíhalo v rámci projektu Společná prevence na Královedvorsku. Hlavním lektorem byl Mgr. Martin Kaliba, Ph.D., který hned začal posluchače vtahovat do svých sítí. V úvodu je seznámil se záměry projektu a oslovil je s nadějí, že právě oni mohou, prostřednictvím svých vlastních projektů, předat svým spolužákům informace o nástrahách internetového světa. Týmy si vylosovaly svá témata. Ne však každému sedlo, a proto byla vyhlášena burza, při které si každý tým našel, co potřeboval. Poté se všichni pustili do práce a přes své mobilní telefony a QR kódy se dostávali k různým odkazům. Druhý lektor byl v tu chvíli na síti, jednotlivé týmy provázel, reflektoval jejich zaslané nápady, postřehy a komentáře. Žáci si tak vyzkoušeli jednu z cest, kterou budou moci při své další práci používat. Naši sedmáci plánují, jak natočí filmový příběh, který bude mít několik dílů a bude doplňován různými rozhovory, vstupy apod. Tento film tak bude v průběhu několika příštích měsíců dostávat konkrétnější podobu. Už teď však jsou naši režiséři, kameramani, scénáristé, producenti pro tento projekt zapálení. Hlavami jim probíhá spousta možností, záměrů, cílů a poselství, které by dál chtěli svým dílem předat ostatním.