Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Naše cesta do Bratislavy

Veronika Čiháková
Koncem dubna se naše třída 2. A vypravila za druháky do bratislavské školy CENADA, což je soukromá základní škola pro nadané děti.

Do Bratislavy jsme cestovali vlakem. Cesta pro nás byla příjemná a kupodivu i rychle ubíhající.  Ve škole jsme se nejprve pozdravili s paní ředitelkou a p. zástupkyní. Naše kroky pak hned směřovaly do 2. A , kde nás čekali druháci se svojí paní učitelkou. Do této chvíle se děti znaly pouze z fotografií, a teď se konečně viděly a pozdravily naživo. Představili jsme se, popovídali, předali dárky a šli na oběd do školní jídelny.

Náš společný čas byl v dalších dnech naplněn hrami, tvořením, plněním společných úkolů, překládáním, výletem na Bratislavský hrad, nakupováním suvenýrů a noční stezkou odvahy. Vše probíhalo v příjemné a klidné atmosféře. Děti se do všech aktivit společně zapojily, jako by se znaly dávno a nebyl mezi nimi žádný jazykový rozdíl. Společně jsme ve škole i přespávali.

 Závěrečné rozloučení bylo protknuto přáním a plány znovu se setkat. Bratislavští druháci jsou zváni k nám do školy, kde jim s velkou chutí poskytneme zázemí, stejně tak, jako bylo poskytnuto nám. Naším společným cílem je udržovat přátelství i nadále.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko