Národní divadlo

Prohlídka Národního divadla
   V pátek 7. září vyrazili žáci deváté a čtvrté třídy na exkurzi do Prahy s cílem prohlédnout si prostory Národního divadla a zároveň se díky výkladu průvodce dozvědět o této historické budově více než ve školních učebnách.
    Před tím jsme ale absolvovali procházku Zámeckými schody, Pražským hradem na Petřín, kde jsme si mohli odpočinout při zpáteční jízdě lanovkou. A pak už na nás čekala nejdůležitější zastávka exkurze.
    V Národním divadle jsme se rozdělili na dvě skupinky. Mladší žáci se vydali do sklepení prohlédnout si základní kameny, které byly před sto padesáti lety slavnostně položeny na pozemek, kde dnes vidíme chloubu českého národa. My starší jsme prohlídku vzali z druhého konce a následovali jsme pana průvodce po červeném koberci do hlediště, kde jsme obdivovali obrovský pětimetrový lustr i překrásnou výzdobu.
   Po prohlídce nám zbývala ještě spousta času, tak si devátá třída rozdělila malé školáky a mohli jsme se vydat přes orloj na Staroměstském náměstí na Václavské náměstí, kde jsme dostali půlhodinový rozchod. Teprve když se ze svých pochůzek vrátily všechny skupinky a paní učitelky napočítaly správný počet žáků, mohli jsme spokojeně odjet metrem, nastoupit do autobusu a dostat se v pořádku domů.
                              Anna Kubíková