Naplňování cílů Erasmus+ na základní škole Strž ve školním roce 2023–2024.

Vážení čtenáři,
program Erasmus + není jen nudným balíčkem papírů a pravidel – je to brána do světa objevů a učení se nových věcí!!
Job Shadowing.Tajemství výuky a řízení školy. Učitelé měli možnost se zúčastnit job shadowingu, což je jako být ve filmech, ale ve skutečném životě! První zastávkou byla návštěva výuky na základní škole v Bratislavě. Ovšem, nešlo o to jen o to sedět a sledovat, to by bylo nudné! Účastníci mohli skočit do akce, zkoušet nové metody výuky, a dokonce se naučit pár triků, jak udržet pozornost dětí déle, než trvá reklamní přestávka!
Další zastávkou byla přímo do srdce školního managementu ve Španělsku! Tady se účastníci mohli zblízka podívat na to, jak funguje škola v jiné části Evropy.
V současné době probíhá studentská výměna v Dánsku. (9.3. – 16.3.)
Přestěhování se na chvíli do Dánska je jako skočit do nového světa, plného překvapení a dobrodružství! Studenti mohou zažít život mimo svou komfortní zónu, a navíc se učit nový jazyk. Ale pozor, není to jen o učení v lavici! Studenti mohou poznávat dánskou kulturu, poznávat nové kamarády a ochutnat místní speciality. Když se vrátí domů, budou mít nejen nové zážitky, ale také obohacené jazykové dovednosti!
A co nás čeká do konce června?
Pokračovaní slovenského job shadovingu. Žáci 2. třídy jedou navštívit tuto školu a poprvé tak uslyší jiný než svůj mateřský jazyk. Budou plnit úkoly trochu jinak než při běžné výuce. Spolužáci pro ně nejsou zcela neznámí, vyměňovali si mezi s sebou různé úkoly, příklady a hádanky. Slovenská škola je zaměřená na aktivní, nadané a mimořádně nadané žáky. A naše škola? Jsme běžnou základní školou, ale snažíme se hledat cesty a způsoby, jak tyto žáky podporovat a rozvíjet v jejich zájmech. V květnu navštíví naši školu žáci z Bulharska a učitelé ze Španělska. A jak jinak? Poznání regionálních kulturních památek, historie, trochu kulinářství a vše zpracované formou projektů žáků.
Metodické kurzy o využití umělé inteligence.
Závěrečnou částí dobrodružství je kurz v oblasti umělé inteligence. Účastníci se dozví o nových technologiích, jako je umělá inteligence, a jak je mohou použít ve výuce.
Účast v programu Erasmus+ pomáhá škole, učitelům a žákům objevovat nové světy, možnosti výuky, kamarády a připravovat se trochu jinak na další školní rok. Objevujeme svět vzdělání jako nikdy předtím! Bon voyage!
Program je spolufinancován Evropskou unií.